Jaki najlepszy pistolet gazowy? Ranking 2020 – Test, Opinie

  1. Kolter RMG 19
  2. gaz w formie żelu
  3. ok. 10 wystrzałów
  4. zasięg: 4m.
  5. Sprawdź aktualną cenę
  1. RazorGun PMG-37
  2. realistyczny wygląd
  3. 9 strzałów
  4. zasięg: 4m
  5. Sprawdź aktualną cenę
  1. Arm Gas 22
  2. realistyczny wygląd
  3. prosty w obsłudze
  4. zasięg: 3m
  5. Sprawdź aktualną cenę
  1. Kolter RMG 23
  2. gaz w formie chmury
  3. ok. 10 wystrzałów
  4. zasięg: 4m
  5. Sprawdź aktualną cenę

Profesjonalna broń gazowa, oczywiście w odpowiednich rękach, może być znakomitym narzędziem do samoobrony. Jednak zanim ktokolwiek zdecyduje się na zakup określonego modelu broni gazowej, powinien mieć jasną, uporządkowaną wiedzę w tym temacie.

Czy pistolet gazowy może zakupić sobie każdy? Czy na jego użytkowanie potrzebne są odpowiednie zezwolenia? A może zamiast pistoletu, wyposażyć się w dobrej jakości miotacz gazu? Jak prawidłowo obsługiwać, dbać o posiadaną broń gazową? Gdzie warto wybrać się na zakupy i oczywiście jakie urządzenia warto nabyć, aby mieć pewność bezpieczeństwa na najwyższym poziomie?

Czym jest broń gazowa?

Zastanawiając się dokładnie nad tym, czym jest broń gazowa, należy skorzystać z najprostszej jej definicji. Mianowicie jak podaje encyklopedia współczesnej broni palnej, mamy do czynienia z bronią miotającą nieśmiercionośną, która może skutecznie razić agresora poprzez strumień rozpylonych substancji toksycznych. W zależności od rodzaju, mocy, skuteczności działania, broń gazowa może mieć różnorodne, negatywne działanie na przeciwnika. Mianowicie substancja toksyczna rozpylona za pomocą broni gazowej, powoduje między innymi ataki kaszlu, łzawienie. Kiedy substancja toksyczna jest mocna, może dojść również do takich wydarzeń jak zaburzenie koordynacji ruchowej czy też nudności. Umiejętne korzystanie z broni gazowej jest w stanie unieszkodliwić napastnika na dość długi czas.

Rodzaje broni gazowej

Zasadniczy podział broni gazowej wskazuje nam na jej dwa rodzaje. Mianowicie jest broń gazowa palna oraz broń gazowa pneumatyczna. Jak działają, jakie występują między nimi różnice?

Broń gazowa palna. Mowa o broni lufowej, gdzie istnieje możliwość odpalania tylko i wyłącznie naboi gazowych. Konstrukcja takiej broni przewiduje, że osoba strzelająca w żaden sposób nie będzie miała styczności z rozpylonym gazem. Należy zwrócić uwagę na kolejny podział, mianowicie rewolwery i pistolety gazowe, które mogą wykorzystywać naboje gazowe do 6 mm. Trzeba podkreślić, że posiadają one małą skuteczność i zazwyczaj nie cechują się dobrą trwałością. Jednak wielu osobom mogą odpowiadać, gwarantując tzw. psychiczne bezpieczeństwo. Drugi rodzaj gazowej broni palnej to rewolwery i pistolety gazowe samopowtarzalne. Broń ta jest przystosowana do naboi w kalibrze od 8 do 11,43 mm. Dobra broń gazowa tego typu pozwala dosięgnąć agresora oddalonego nawet o 9 metrów.

Broń gazowa pneumatyczna, czyli urządzenia, które wymagają miotania substancji toksycznych, wykorzystując do tego celu sprężonego gazu. Jako standardowy przykład takiej broni, może posłużyć ręczny miotacz gazu. Użytkownik, posiadający miotacz gazu obezwładniającego musi nacisnąć spust w miotaczu, po czym nastąpi odpowiednie rozpylenie gazu. Skuteczne wykorzystanie broni gazowej pneumatycznej wymaga odpowiedniej wprawy, a co istotne, należy naciskać spust w niewielkiej odległości od agresora.

Broń gazowa w Polsce i przepisy prawa

Jak wygląda w posiadanie broni gazowej w Polsce? Czy należy posiadać na tego typu urządzenia odpowiednie zezwolenia, przechodzić testy? Czy wystarczy udać się do sklepu i poprosić o konkretny model broni gazowej?

Zasadniczo należy podkreślić, że polskie przepisy prawne nie są w pełni przejrzyste w materii związanej z posiadaniem broni gazowej. Posiadanie broni gazowej bez zezwolenia jest możliwe, ale dotyczy to przede wszystkim takich urządzeń jak miotacz gazu. Problemy z interpretacją przepisów pojawiają się, kiedy chce się dobrać odpowiedni pistolet gazowy. Sprawdzać należy bardzo dokładnie parametry konkretnej broni, tak aby nie wybierać urządzenia o zbyt dużej mocy. Duża moc broni gazowej może sprawić, że konieczne będzie występowanie o odpowiednie zezwolenia.

Inna kwestia związana z bronią gazową dotyczy obnoszenia się z nią. Broń ma być używana tylko i wyłącznie do obrony. Jakiekolwiek chwalenie się, pokazywanie broni gazowej na forum publicznym, szybko może zwrócić uwagę służb mundurowych, czego konsekwencją będzie interwencja, łącznie z założeniem sprawy sądowej. Należy również mieć świadomość faktu, że żadna broń gazowa nie służy do zabawy. Osoby, które są jej posiadaczami, powinny bardzo starannie ją zabezpieczyć, nie przekazywać nikomu, a także nie używać, choćby w celach rozrywkowych. Każda broń, nie tylko gazowa, ma zwiększać bezpieczeństwo jej właściciela.

Doskonała broń gazowa? Co wybierać, gdzie kupić?

Rynek broni gazowej w Polsce stale rośnie. Pojawiają się coraz to nowsze sklepy, a producenci broni dostarczają coraz szerszej oferty, dostosowanej pod indywidualne gusta. Tak naprawdę nie ma możliwości, aby wskazać jaka broń gazowa będzie najlepszym wyborem. Wielu osobom w zupełności wystarczy standardowy, profesjonalny, ale i niedrogi miotacz gazu. Są jednak osoby, które pewniej będą się czuły, mając w obwodzie dobrze wykonane i niezwykle skuteczne pistolety gazowe. Warto zwrócić uwagę choćby na takie produkcje jak Kolter RMG 19, który znakomicie sprawdzi się wśród wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z pistoletami gazowymi. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zakupy broni gazowej robić w specjalistycznych sklepach. Wybór profesjonalnego sklepu z bronią gazową to podstawa, dzięki czemu ma się pewność, że zakupiony sprzęt będzie najlepszej jakości. Dodatkowo w takim sklepie pracują specjaliści, którzy umiejętnie doradzą, czy też rozwieją wszystkie wątpliwości kupującego.

Spread the love