Wojskowe stopnie

Stopnie w jednostkach militarnych oraz paramilitarnych były w III Rzeszy bardzo rozbudowane. Praktycznie każda z jednostek, każdy rodzaj organizacji posiadał swój dokładny podział na stopnie. Oczywiście mija się ich wymienianie po kolei. Warto jednak wiedzieć, że system przyznawania stopni w Niemczech Hitlera zależał od wielu czynników. Jakie to czynniki wpływały na uzyskiwanie stopni?

Wojskowe stopnie III Rzeszy. Tutaj przede wszystkim należało odznaczać się nieprzeciętnymi umiejętnościami chociaż towarzysze Hitlera dostawali odpowiednie stopnie, mimo iż często nie brali udziału w działaniach na froncie. Aczkolwiek jeżeli mowa o najważniejszych dowódcach III Rzeszy, to rzeczywiście byli to wybitni stratedzy.

Organizacje paramilitarne to oczywiście przyznawanie stopni często po najmniejszej linii oporu czyli mowa o kumoterstwie. Nie trzeba było cechować się choćby specjalnymi osiągnięciami, należało być po prostu prawdziwym Niemcem, oddanym jednej, wspólnej sprawie. Tak choćby to działało w SS.