Type 98B Mitsubishi

Wśród japońskiego uzbrojenia na uwagę zwracały między innymi czołgi. To maszyny od których wiele zależało, a w ich konstruowaniu, produkcji brały firmy, zajmujące się w normalnych warunkach motoryzacją. Często maszyny wojskowe były realizowane na podstawie tego co posiadał wróg, poprzez zdobycie pojedynczych egzemplarzy w toku potyczek wojennych.

Czołg lekki Type 98B Mitsubishi. Projektanci tego czołgu wykorzystali informacje, które zdobyli w trakcie przeglądu zdobycznych, radzieckich czołgów BT. Dokładniej rzecz ujmując, zawieszenie radzieckiego czołgu było wzorem dla japońskich konstruktorów. Były to cztery duże koła jezdne, zawieszone na sprężynach spiralnych

Czołg pływający Type 3 Ka-Chi. Powstały w roku 1943, opierający się na podwoziu czołgu Type 1 Chi-He. Posiadał on również takie same pływaki jak model Type 2 Ka-Mi. Czołg ten został skonstruowany dla 7 osób. Prędkość maksymalna jaką osiągał to 32 km/h, w trakcie pływania prędkość do 10 km/h. Japończycy wyprodukowali 20 egzemplarzy tego modelu.

To dwie najciekawsze konstrukcje japońskie kiedy mowa o czołgach z II wojny światowej.

Spread the love