Chcesz mieć wpływ na świat? Poznaj 3 przyszłościowe kierunki studiów nadchodzącego roku akademickiego

Wakacje trwają w najlepsze, ale tegoroczni maturzyści stają przed kolejnym, trudnym życiowym wyborem. Jeśli zamierzasz kontynuować edukację w szkole wyższej, najwyższy czas włączyć się w proces rekrutacji. Jednak zanim złożysz papiery, zastanów się, który kierunek zapewni Ci pracę a nawet pozwoli wpłynąć na losy świata.

Bioinżynieria

Kierunkiem, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością jest bioinżynieria. Wiele szkół wyższych, w tym uczelnia SGGW, proponuje również studia podyplomowe w tym zakresie. Dlaczego warto wybrać bioinżynierię? Odpowiada ona na pytania z zakresu rozwiązywania technicznych i ekonomicznych problemów związanych z procesami biotechnologicznymi prowadzonymi w skali przemysłowej. W programie nauczania znajdzie się na przykład: chemia i biologia, ekologia, przedsiębiorczość, ochrona środowiska, inżynieria środowiska, biofizyka. Doświadczenie zebrane podczas wykładów udoskonala się w trakcie laboratoriów. Absolwenci bioinżynierii znajdują zatrudnienie w przemyśle farmaceutycznym oraz spożywczo-przetwórczym, w rolnictwie, a także w instytucjach zajmujących się ochroną środowiska. Pracują też w administracji państwowej i w ośrodkach badawczo-diagnostycznych.

Matematyka

Nie od dziś wiadomo, że matematyka jest królową nauk. Choć kojarzy ona nam się głównie z zawodem nauczyciela, matematyka jest kierunkiem gwarantującym bardzo szerokie możliwości. Ten kierunek uczy przede wszystkim logicznego myślenia. Studenci matematyki mogą rozwijać swoje pasje w ramach różnego rodzaju zajęć: wykładów, konwersatoriów, ćwiczeń i seminariów. W czasie studiów poznają oni kolejne istotne działy matematyki, w ramach wybranej specjalizacji. Matematyk może znaleźć zatrudnienie w instytucjach statystycznych, firmach specjalizujących się w modelowaniu matematycznym zróżnicowanych procesów, w analizie finansowej, ubezpieczeniowej oraz analizie ilościowej różnego rodzaju ryzyk.

Grafika komputerowa

W świecie rozwijających się nowych technologii informatycznych grafika komputerowa to idealny wybór. Na rynku pracy można zaobserwować zwiększenie zapotrzebowania na fachowców o szczególnie wysokich kwalifikacjach z tej dziedzinie. Studia stymulują rozwój kreatywności i uczą posługiwania się narzędziami komputerowymi i oprogramowaniem. Program akademickiego kształcenia obejmuje wiele bloków, w ramach których studenci szczegółowo zapoznają się z grafiką użytkową i artystyczną, głównymi dziedzinami projektowania graficznego, kreacjami artystycznymi oraz projektowaniem przy użyciu programów takich jak CorelDraw, Adobe Photoshop, QuarkXPress, InDesign, Flash, 3D Studia Max oraz ArchiCAD.

undefined

Spread the love