Najlepsza polerka samochodowa – ranking maszyn polerskich

  1. Rupes LK 900E DLX
  2. Zasilanie: elektryczne
  3. Skok: 5 mm
  4. Sprawdź aktualną cenę
  1. Rupes Big Foot LHR75
  2. Zasilanie: pneumatyczne
  3. Skok: 15 mm
  4. Sprawdź aktualną cenę
  1. Rupes RA75A
  2. Zasilanie: pneumatyczne
  3. Skok: 3 mm
  4. Sprawdź aktualną cenę
  1. Rupes Skorpio III
  2. Zasilanie: pneumatyczne
  3. Skok: 3 mm
  4. Sprawdź aktualną cenę
  1. ADBL Roller D15125-01
  2. Zasilanie: elektryczne
  3. Skok: 15 mm
  4. Sprawdź aktualną cenę

Auto z każdym rokiem użytkowania wymaga coraz większej ilości napraw. Różnego rodzaju elementy wymagają doglądania i w przypadku awarii, szybkiej interwencji u profesjonalnych mechaników. Jednak zębowi czasu ulegają nie tylko elementy odpowiedzialne za prawidłowe działanie auta. Z wiekiem dochodzi do zmian koloru samochodu. Karoseria staje się wyblakła, lakier traci swój blask, co jednak nie oznacza konieczności wizyty u lakiernika.

Zamiast szukania lakiernika, który nie zawsze dobrze wykona swoją pracę, można śmiało skorzystać ze specjalistycznych urządzeń, które przywrócą auto dawny blask. Mianowicie mowa o takich urządzeniach jak polerka samochodowa. Polerowanie samochody wbrew obiegowej opinii nie należy do zadań skomplikowanych. Jak wybierać najlepsze maszyny polerskie? Czy polerki samochodowe to droga inwestycja? Czy polerowanie auta należy do zadań skomplikowanych?

Maszyna do polerowania – rodzaje

Decydując się zakupić urządzenie takie jak polerka do samochodu, należy mieć wiedzę o tym, jakiego rodzaju sprzęty są dostępne na rynku.

Polerka rotacyjna (obrotowa) – urządzenie zdecydowanie dla osób z pewnym doświadczeniem w polerowaniu lakieru. Polerka obrotowa działa poprzez ruch obrotowy wykonywany wokół własnej osi. Dzięki temu można mieć pewność, że jest ona niezwykle skuteczna w działaniu. Polerka auta urządzeniem obrotowym pozwala np. w sposób wręcz idealny zlikwidować najbardziej wyblakłe elementy na karoserii auta.

Polerka orbitalna (mimośrodowa) – mechanizm urządzenia powoduje, że wykonuje ona ruchy po orbitach w kształcie elipsy. Pracując na urządzeniu można mieć pewność, że wytwarza znacznie mniej ciepła niż innego rodzaju polerki. Polerowanie lakieru za pomocą tej właśnie maszyny jest dość proste i bez większych problemów z jej obsługą poradzą sobie osoby bez doświadczenia.

Polerka oscylacyjna – maszyna polerska, która jest coraz rzadziej w użytkowaniu. Mechanizm pracuje na podstawie ruchów oscylacyjnych, co oznacza, że ich stopy są trójkątne lub prostokątne. Urządzenia są na wykorzystaniu warsztatów lakierniczych.

Polerka dual action – urządzenia, które pozwalają użytkownikowi polerować przy wykorzystaniu ruchów orbitalnych, jak i rotacyjnych.

Polerki kątowe – sprzęt, który oprócz pracy przy lakierze samochodowym, pozwala również na polerowanie plastiku, metalu czy drewna.

Pady do polerek

Polerka samochodowa jest niezbędna podczas prac przy polerowaniu lakieru. To właśnie one stykają się bezpośrednio z lakierem w trakcie prac. Ich użycie pozwala prawidłowo wykonać polerowanie lakieru. Najczęściej wykorzystuje się pady wełniane oraz gąbczaste. Pady wełniane mogą być używane tylko w polerkach obrotowych. Z kolei pady gąbczaste będą używane zarówno w polerkach obrotowych, jak i orbitalnych. Przy wybieraniu padów do polerek, należy zwrócić uwagę na ich poziom ścieralności. Cutting, czyli mocno ścieralne, polishing, czyli polerujące oraz finishing, czyli wykańczające.

Jak wybierać polerki samochodowe? Jakie parametry są istotne?

Podczas wybierania odpowiedniej polerki samochodowej, należy zwrócić uwagę na pewne parametry urządzenia. Ważna będzie moc maszyny, jego prędkość oraz waga.

Kiedy mowa o mocy urządzenia, należy wybierać tak, aby działały, jak najdłużej. Tak naprawdę dobrym sprzętem będzie polerka o mocy choćby 300 W. Oczywiście, kiedy mowa o polerkach najnowszych. Rozwiązania konstrukcyjne, zastosowanie nowoczesnych silników sprawia, że polerka o mocy 300 W, spokojnie dorówna sprzętom starego typu z mocą 500 W. Osoby, które poszukują czegoś mocniejszego, chcąc często i długo używać polerki samochodowej, powinny zainteresować się sprzętem o mocy około 1000 W.

Wybierając prędkość polerki do lakieru, koniecznie trzeba mieć na uwadze, że duży zakres ilości obrotów pozwala skutecznie walczyć z dużymi wadami lakieru. Mniejszy zakres obrotów polerki do lakieru, idealnie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy pracuje się nad wykończeniami.

Polerka do lakieru powinna ważyć jak najmniej. Praca przy polerowaniu samochodu może zajmować dużo czasu, urządzenie należy starannie trzymać w rękach. Dlatego warto zwiększyć komfort pracy i używać lekkiego sprzętu.

Warto zwracać uwagę na wibracje, wywoływane w trakcie pracy z polerką. Polerka do lakieru podczas długiej pracy może przekraczać normy poziomu wibracji, przez co jest pewnego rodzaju zagrożeniem dla użytkownika. Dobrze więc kiedy maszyna do polerowania samochodu posiadać będzie zdalną kontrolę poziomu wibracji.

Polerki pneumatyczna, a może polerka elektryczna? Każda szlifierka do polerowania posiada napęd. Mowa o napędzie elektrycznym lub pneumatycznym. Jakie występują pomiędzy nimi różnice? Zasadniczo polerki pneumatyczne mają dość spore zapotrzebowanie na energię, co przy długim użytkowaniu przekłada się naturalnie na wyższe koszty. Polerki elektryczne są energooszczędne, natomiast ich cena jest zdecydowanie wyższa niż polerek pneumatycznych.

Najlepsze polerki samochodowe. Renomowane marki, gdzie kupić?

Decydując się na zakup polerki do auta, warto wybierać urządzenia sprawdzonych i renomowanych producentów. Polerka Maikta, polerka Rupes, a także polerka Masner, Eurotec czy Graphite to tylko kilka profesjonalnych urządzeń, które gwarantują dokładną, efektywną oraz komfortową pracę przy lakierze samochodowym. Warto równocześnie sprawdzać najróżniejsze opinie, rankingi czy testy przeprowadzone przez specjalistów. Dzięki temu wie się dokładnie o wszelkich nowinkach technicznych, a także ma się pewność, jak w praktyce sprawdzają się określone maszyny polerskie.

Spread the love