Problem z mokrymi tynkami, posadzkami? Osuszacze rozwiązaniem problemów

Prace budowlane, szczególnie kładzenie tynków, malowanie ścian, związane są z nieodłącznym towarzystwem wilgoci. Oczywiście mowa tutaj o okresach, kiedy aura jest zmienna, deszczowa, a temperatury raczej nie należą do wysokich. Mimo tych niekorzystnych warunków prace budowlane mogą być prowadzone w sposób planowy, niczego nie trzeba przerywać na dłuższy czas.

Jak radzić sobie na budowie, w momencie prac wykończeniowych w budownictwie, kiedy niechciana wilgoć może okazać się zagrożeniem?

Zaprawy murarskie, materiały do wykończenia ścian, farby, to między innymi woda. Znajduje się ona w składzie licznych materiałów budowlanych, dlatego nawet praca we wnętrzach obarczona jest problemem wilgoci. Jeżeli pojawi się wilgoć i nie zostanie szybko zneutralizowana, to kłopoty gwarantowane. O ile pracując w okresie letnim, pogoda pomaga, o tyle jesienią czy zimą, można być pewnym, że samoczynne zniknięcie wilgoci jest niemożliwe. Prowadzi to do komplikacji. Wilgotne posadzki, ściany, czekanie na ich wysuszenie, prowadzi do problemów z realizacją harmonogramu prac budowlanych.

 

Najlepszy na wilgoć osuszacz

Po co jednak czekać, aż wszystko samo się osuszy? Znacznie lepszym, efektywniejszym i doskonałym z punktu widzenia ekonomicznego rozwiązaniem, jest skorzystanie z osuszaczy. Dlaczego warto z nich korzystać? Jakie zalety mają osuszacze?

Zacząć należy oczywiście od efektywności pracy osuszacza. Zdecydowanie lepiej wyjdzie zainwestować w wynajem tego urządzenia, niż czekać, aż wilgoć, zgodnie z prawami natury, ulotni się, lub jeszcze bardziej rozwinie. Oczywiście osuszacz może pomóc już w przeciągu kilku godzin, a może się okazać, że będzie musiał pracować przez kilka dni. Co wpływa na jego całkowity czas pracy? Wielkość pomieszczenia, temperatura w pomieszczeniu, poziom wilgotności oraz wydajność urządzenia.

Zaletą użytkowania osuszaczy jest również aspekt ekonomiczny. Wynajęcie urządzeń wychodzi zdecydowanie taniej niż zawieszanie prac budowlanych, remontowych.

Wygoda użytkowa, ich obsługa nie jest skomplikowana, a wymagana jest jedynie kontrola pracy.

 

Jak efektywnie wykorzystać osuszacz na mokre tynki, posadzki?

Decydując się na wynajem osuszaczy, warto wiedzieć wszystko o ich efektywnym wykorzystaniu. Bo nie sztuką jest postawić urządzenie byle jak i uruchomić. Żeby ich użytkowanie było korzystne, trzeba pamiętać o pewnych sprawach.

Dobór osuszaczy, ich mocy, do potrzeb, wymagań sytuacji. Należy wybierać osuszacze o odpowiedniej mocy. Niezwykle istotne jest ich prawidłowe ustawienie w pomieszczeniu. Ważne, aby nie stawiać ich zbyt blisko ściany. Inaczej ograniczy się prawidłowy przepływ powietrza. Nie wolno również zapominać o fakcie, że osuszacze powinny pracować przy odpowiedniej temperaturze.

Tekst powstał dzięki uprzejmości: http://tech-team24.pl

Spread the love