Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK705AZ2 (SW-2101)

Teleskop astronomiczny Sky Watcher Synta BK705AZ to doskonały sprzęt dla każdego kto zaczyna stawiać pierwsze kroki w świecie obserwacji nieba, bliższego poznawania gwiazd, planet czy galaktyk. To także znakomity pomysł na prezent dla dzieci i młodzieży.

Dlaczego to urządzenie jest idealne dla początkujących? Posiada dość dobre parametry dla nowicjuszy, równocześnie nie kosztuje zbyt wiele. Dzięki temu nie trzeba wydawać wielu pieniędzy by przekonać się czy połkniemy bakcyla obserwacji nieba.

Parametry podstawowe sprzętu to średnica obiektywu 70 mm, a długość ogniskowa 500 mm. Zakres powiększeń 20-100 razy.

Jak teleskop Sky Watcher Synta BK705AZ sprawdza się w trakcie prowadzonej obserwacji? Gwarantuje multum wrażeń, można bez większych problemów obserwować Saturna, Jowisza i pozostałe planety z układu słonecznego. Kiedy zaś marzy się dosięganie wzrokiem różnego rodzaju mgławic to koniecznie trzeba to robić poza miastem, w miejscach gdzie nie ma nagromadzenia źródeł sztucznego światła. Ale należy wyraźnie zaznaczyć, że sprzęt nie stwarza większych problemów gdy chce się go przewieźć w inne miejsce. Waży zaledwie 2,7 kg co gwarantuje znakomitą mobilność.

Spread the love