Wkład technologiczny Polaków

Polska miała swój wkład w rozwiązania technologiczne jeżeli mowa o II wojnie światowej. Owszem, ówczesna polska armia nie była odpowiednio wyposażona, to jednak pewne konstrukcje, zastosowane rozwiązania budziły podziw, zostały wykorzystane przez inne kraje. Czołg 7TP, budowany na obcej licencji, otrzymał kilka innowacji. Silnik wysokoprężny oraz w pełni obracający się peryskop, to rozwiązania stosowane później przy produkcji innych czołgów.

Mine Detector (Polish) Mark I czyli pierwszy ręczny wykrywacz min. Za konstrukcję odpowiadali Kosacki i Garboś, polscy porucznicy. Ten wynalazek znacznie ułatwił brytyjskim oddziałom działanie na polach minowych, tam gdzie do tej pory ponosiło się ogromne straty.

Warto również przypomnieć sobie postać Henryka Maguskiego, który pracując dla Motoroli przygotował pierwsze walkie-talkie. Tak właśnie zaczęła się historia tego urządzenia, które ujrzało światło dzienne w 1940 roku.

Jak widać, Polacy mimo wielu trudności, mieli swój wkład w nowatorskie rozwiązania technologiczne, używane z powodzeniem w trakcie II wojny światowej.