Bronie Drugiej Wojny Światowej

II Wojna Światowa to najbardziej krwawy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. Agresywne działania zapoczątkowane przez Hitlera, przejęcie Sudetów od Czech, agresja na Polskę. ZSRR i wojna z Finlandią, to wszystko iskry zapalne, które sprawiły, że świat na kilka lat pogrążył się w konflikcie światowym. Walki toczono na kontynentach, oceanach, morzach i w powietrzu.

W tym okresie śmierć poniosły miliony ludzi, nie tylko żołnierze walczący po obu stronach barykady ale ogromne rzesze ludności cywilnej. Do tej pory działania wojenne nie były toczone na taką skalę, nie było takiej wojny totalnej. II Wojna Światowa to liczne ofiary w obozach koncentracyjnych, zakładanych przez Niemców.

Czas konfliktu światowego to również wykorzystywanie najróżniejszej broni, to rozwój technologi. Najwięksi gracze w tym wojennym teatrze przykładali wagę choćby do projektowania i wykorzystywania zupełnie nowoczesnej broni, takiej o której do tej pory nikt nie myślał. W wyniku II wojny światowej społeczeństwo świata poznało siłę rażenia bomby atomowej, która została użyta po raz pierwszy w roku 1945, by nakłonić Japonię do kapitulacji. Ale II wojna światowa to nie tylko światowe mocarstwa, to także mniejsze kraje, które również walczyły by utrzymać swoją tożsamość, swoje miejsce na mapie

Spread the love