Wiatrakowiec Kayaba Ka-1 Ka-Go

Marynarka wojenna Japonii w okresie II wojny światowej była prawdziwą potęgą. To trzecia siła morska, praktycznie zbliżona do możliwości amerykańskiej wojennej floty morskiej.

Wśród uzbrojenia morskiego, wśród posiadanej floty morskiej należy dokładnie sprawdzić jak to wyglądało liczbowo. Mianowicie Japonia posiadała 10 lotniskowców, 38 krążowników, do tego 10 pancerników oraz 65 okrętów podwodnych i 112 niszczycieli. Warto zwrócić uwagę, że w okresie konfliktu 1939-1945 coraz większą role odgrywały lotniskowce, spadała natomiast rola pancerników. Oprócz tego japońska flota korzystała z żywych torped, poprzez samobójcze ataki sterników w nich umieszczonych. Należy jednak zaznaczyć, że żywe torpedy weszły do uzbrojenia dopiero w 1944 kiedy to wojna zmierzała powoli do końca.

Sprawdź która najlepsza wiatrówka bez zezwolenia.

Mimo tak rozbudowanej floty morskiej, Japończycy nie byli w stanie maksymalnie z niej korzystać. Wynikało to choćby z niedoborów w uzbrojeniu o takie jednostki jak okręty eskortowe. Dodatkowo z uwagi na swoje położenie i brak surowców niezbędnych do produkcji, mieli ograniczone pole manewru w trakcie działań wojennych. Nie było szansy na prawidłowe rozbudowanie arsenału wojennego

Spread the love